Epoxidové podlahy


Čo sú to epoxidové podlahy?


Epoxidové podlahy sú vysokoodolnými a trvácnymi podlahami so širokou škálou využiteľnosti. Epoxidové podlahy a polyuretánové podlahy boli pôvodne vyvinuté a určené pre využitie v priemselných oblastiach. Epoxidové podlahy alebo inak nazývané aj živicové podlahy sa skladajú z dvoch základných komponentov, tie po zmiešaní a vyliatí vytvoria vysokoodolný, trváci a hladký povrch vzájomnou chcemickou reakciou.

Epoxidové podlahy patria do skupiny liatych podláh, pretože sa na povrch lejú čím je zabezpečené vytvorenie rovnomernej, stálej, tuhej, bezškárovej a povrchovo hladkej podlahy. Rozdiel medzi epoxidovou podlahou a polyuretánovou liatou podlahou je najmä v ich rozličných fyzikálnych vlastnostiach a chemickom zložení. Pričom ich vzhľad i aplikácia sú takmer identické.

Aké výhody prinášajú epoxidové podlahy?


Epoxidové podlahy majú hneď niekoľko výhod. Vďaka svojej odolnosti a stálosti sú vhodné na použitie najmä v priemysle no svoje využitie čoraz častejšie nachádzajú i v kancelárskych priestoroch, verejných priestoroch či obytných interiéroch. Niet sa čomu čudovať, pretože epoxidové podlahy je možné vytvoriť v mnohých dizajnových prevedeniach a farbách, čo sa o niektorých iných typov pevných podláh povedať nedá.

Veľkou výhodou epoxidových podláh je tiež ich využiteľnosť na podlahové vykurovanie. Vďaka svojej tenkosti a akostnému spojeniu s poterom majú epoxidové podlahy promptnú reakciu na reguláciu tepla vo vykurovaní. Epoxidové podlahy tak pomáhajú znižovať tepelné straty a pomôžu vám ušetriť náklady za vykurovanie. Prekvapia vás i svojím na dotyk prijemným a teplým povrchom.

Vyberte si moderný alebo klasický dizajn epoxidových podláh


Epoxidové podlahy, podobne ako pancierové podlahy, je možné vyhotoviť vo viacerých farebných prevedeniach. Stierkové epoxidové podlahy získavajú svoj atraktívny vzhľad vďaka rôznofarebnej zmesy kremeňa vmiešavaného do epoxidovej živice. Sú zdravotne nezávadné a čo je dôležité, sú certifikované a schválené hlavným hygienikom SR.

Epoxidové podlahy sú bezškárové, vďaka čomu je ich údržba nenáročná, nemnožia sa v nich žiadne baktérie a je ich možné chemicky dezinfikovať. Na epoxidové podlahy je možné aplikovať farebné potery, pokiaľ máte záujem o zmenu ich dizajnu. Využiteľné sú takmer všade, pričom najčastejšie je to v priemysle, verejnom a pracovnom sektore a postupne i v domácnostiach. Pozrite si tiež našu ponuku v oblasti povrchovej úpravy kovovsanácii betónov. Neváhajte nás kontaktovať.

Máte záujem dozvedieť sa viac o epoxidových podlahách?