Pancierové podlahy


Čo sú to pancierové podlahy?


Pancierové podlahy sú najčastejšie realizovaným druhom podláh v segmente priemyselných podláh. Pancierové podlahy sú typické svojou odolnosťou, nerozbitnosťou, trvalosťou a dlhoročnou životnosťou bez akýchkoľvek zmien či poškodení. Povrch pancierových podláh je zušľachťovaný cementovými vsypmi. Tie sú spravidla aplikované na čerstvú podlahu a dodatočne upravované do hladkej podoby strojným hladením. Cementové vsypy zlepšujú povrch pancierových podláh najmä v oblasti ich obrysu, vďaka čomu sú pevnejšie než klasické betónové podlahy.

Pancierové podlahy vďaka svojej vysokej odolnosti, ktorá je ešte vyššia než u liatych podláh, epoxidových podláh či polyuretánových podláh, sú vhodné na použitie v rôznych oblastiach priemyslu. Pancierové podlahy ako priemyselné podlahy využívajú najmä rôzne výrobne haly a dielne bez nárokov na chemickú odolnosť podláh, rozličné druhy garáží a parkovacích plôch, priemyselné a potravinárske sklady, nakladacie rampy či najrôznejšie predajné i výstavné plochy.

Pancierové podlahy

Aké výhody majú pancierové podlahy?


Pancierové podlahy prinášajú množstvo výhod, pričom ich azda najoceňovanejšou vlastnosťou je vysoká pevnosť, ako i jednoduchá údržba a rýchla aplikácia. Betonáž i povrchová úprava pancierových podláh sú vykonané v jednom pracovnom zábere. Pri vhodných klimatických podmienkach je možné vyhotoviť až 1000 m² za deň.

Pancierové podlahy majú vysokú oteruvzdornosť a povrchovú pevnosť aj pri mimoriadne vysokom mechanickom zaťažení. Pancierové podlahy je možné farebne upravovať za použitia špeciálnych poterov, pričom samozrejmosťou je aj ich vždy hladký a bezprašný povrch. Možné je na nich vykonať, i po ukončení realizácie, sanáciu betónov čiže betónovú úpravu podľa vašich individuálnych požiadaviek.

Jednoduchá údržba nezničiteľných pancierových podláh


Pre pancierové podlahy je typická jednoduchá údržba, ktorá nevyžaduje zapojenie špecifických čističov a nástrojov. Sú ľahko čistiteľné a v prípade potreby je ich možné i dezinfikovať. Pancierové podlahy sú cenovo výhodným riešením pre náročných i pre priestory, ktoré vyžadujú zvýšenú pevnosť a odolnosť bez potreby pravidelnej údržby a čistenia.

Pancierové podlahy je možné vyhotoviť pomerne rýchlo i vo veľkých priestoroch, a to u nových projektov, ale i pri rekonštrukciách priestorov, pri ktorých to umožní ich výška. V prípade záujmu nás neváhajte kontaktovať. Pozrite si tiež našu ponuku v oblasti protipožiarnych náterov oceľových konštrukcií a povrchovej úpravy kovov.

Prinášame stručné odpovede na niekoľko otázok, ktoré od našich klientov dostávame najčastejšie.

1. Ako pancierové podlahy dokážu odolať extrémnym zaťaženiam a čo ich robí vhodnými pre náročné priemyselné prostredie?

Pancierové podlahy sú navrhnuté s použitím špeciálnych polymérov a výstuže, čo im poskytuje mimoriadnu pevnosť. Táto kombinácia umožňuje odolávať veľkým zaťaženiam, ako sú ťažké vozidlá a mechanické nárazy, čím ich robí ideálnymi pre priemyselné prevádzky.

Späť

2. Aké inovácie a technologické pokroky prispievajú k vývoju pancierových podláh a čo ich odlišuje od tradičných podlahových riešení?

Inovácie zahŕňajú pokroky v oblasti polymérov, výstuže a aplikácie. Pancierové podlahy sú odlišné vďaka svojej vysokorozsiahlej odolnosti voči nárazom, kyselinám a abrázii, čím poskytujú dlhodobú ochranu podláh v náročných prostrediach.

Späť

3. Ako pancierové podlahy reagujú na vysoké teploty a ako môžu byť využívané v priemyselných odvetviach, kde sú vystavené extrémnym teplotným podmienkam?

Pancierové podlahy môžu byť navrhnuté s odolnosťou voči vysokým teplotám a teplotným šokom, čím sa ideálne prispôsobujú priemyselným odvetviam, kde sú často vystavené extrémnym teplotám.

Späť

4. Ako sú pancierové podlahy prispôsobené pre potreby moderných logistických a distribučných centier?

Pancierové podlahy v logistických centrách ponúkajú vysokú odolnosť voči nákladnému manipulovaniu s paletami, vibráciám od vozidiel a chemickým látkam. Ich rýchla inštalácia tiež minimalizuje prerušenia prevádzky.
Späť

5. Ako môžu pancierové podlahy prispieť k bezpečnosti pracovníkov v priemyselných zariadeniach?

Pancierové podlahy môžu byť navrhnuté s protišmykovým povrchom a farebnými indikátormi na zlepšenie bezpečnosti pracovníkov. Ich odolnosť voči chemikáliám a požiadavkám na ľahkú údržbu tiež prispieva k celkovej bezpečnosti pracovného prostredia.

Späť

6. Aká je životnosť pancierových podláh a voči čomu všetkému sú odolné?

Životnosť pancierových podláh sa líši v závislosti od konkrétneho typu a použitia, ale všeobecne môže byť veľmi dlhá, často dosahujúca desaťročia. Ich extrémna odolnosť voči rôznym faktorom prispieva k ich dlhej trvácnosti.
 
Pancierové podlahy sú odolné voči mechanickému opotrebeniu, ťažkým zaťaženiam, nárazom a odreniu. Taktiež sú schopné odolať chemikáliám, olejom a mastiam, čo ich robí vhodnými pre priemyselné prostredie, kde môžu byť vystavené agresívnym látkam.
 
Ich odolnosť voči vysokým teplotám a teplotným šokom znamená, že môžu byť využívané v prostrediach s extrémnymi teplotami. Pancierové podlahy môžu byť tiež navrhnuté s antistatickými vlastnosťami, čím poskytujú ochranu pred elektrickými výbojmi a poskytujú bezpečné pracovné prostredie.

Späť

Máte záujem dozvedieť sa viac o liatych podlahách?