Pancierové podlahy


Čo sú to pancierové podlahy?


Pancierové podlahy sú najčastejšie realizovaným druhom podláh v segmente priemyselných podláh. Pancierové podlahy sú typické svojou odolnosťou, nerozbitnosťou, trvalosťou a dlhoročnou životnosťou bez akýchkoľvek zmien či poškodení. Povrch pancierových podláh je zušľachťovaný cementovými vsypmi. Tie sú spravidla aplikované na čerstvú podlahu a dodatočne upravované do hladkej podoby strojným hladením. Cementové vsypy zlepšujú povrch pancierových podláh najmä v oblasti ich obrysu, vďaka čomu sú pevnejšie než klasické betónové podlahy.

Pancierové podlahy vďaka svojej vysokej odolnosti, ktorá je ešte vyššia než u liatych podláh, epoxidových podláh či polyuretánových podláh, sú vhodné na použitie v rôznych oblastiach priemyslu. Pancierové podlahy ako priemyselné podlahy využívajú najmä rôzne výrobne haly a dielne bez nárokov na chemickú odolnosť podláh, rozličné druhy garáží a parkovacích plôch, priemyselné a potravinárske sklady, nakladacie rampy či najrôznejšie predajné i výstavné plochy.

Aké výhody majú pancierové podlahy?


Pancierové podlahy prinášajú množstvo výhod, pričom ich azda najoceňovanejšou vlastnosťou je vysoká pevnosť, ako i jednoduchá údržba a rýchla aplikácia. Betonáž i povrchová úprava pancierových podláh sú vykonané v jednom pracovnom zábere. Pri vhodných klimatických podmienkach je možné vyhotoviť až 1000 m² za deň.

Pancierové podlahy majú vysokú oteruvzdornosť a povrchovú pevnosť aj pri mimoriadne vysokom mechanickom zaťažení. Pancierové podlahy je možné farebne upravovať za použitia špeciálnych poterov, pričom samozrejmosťou je aj ich vždy hladký a bezprašný povrch. Možné je na nich vykonať, i po ukončení realizácie, sanáciu betónov čiže betónovú úpravu podľa vašich individuálnych požiadaviek.

Jednoduchá údržba nezničiteľných pancierových podláh


Pre pancierové podlahy je typická jednoduchá údržba, ktorá nevyžaduje zapojenie špecifických čističov a nástrojov. Sú ľahko čistiteľné a v prípade potreby je ich možné i dezinfikovať. Pancierové podlahy sú cenovo výhodným riešením pre náročných i pre priestory, ktoré vyžadujú zvýšenú pevnosť a odolnosť bez potreby pravidelnej údržby a čistenia.

Pancierové podlahy je možné vyhotoviť pomerne rýchlo i vo veľkých priestoroch, a to u nových projektov, ale i pri rekonštrukciách priestorov, pri ktorých to umožní ich výška. V prípade záujmu nás neváhajte kontaktovať. Pozrite si tiež našu ponuku v oblasti protipožiarnych náterov oceľových konštrukcií a povrchovej úpravy kovov.

Máte záujem dozvedieť sa viac o pancierových podlahách?