Liate podlahy


Čo sú to liate podlahy?


Liate podlahy sú čoraz využívanejším a vyhľadávanejším druhom podláh. Oproti klasickým podlahovým krytinám majú nespočetné množstvo výhod a skvele sa hodia ako do priemyselných, tak i do obytných priestorov. Liate podlahy sú vyhotovované z rozličných materiálov a v závislosti od ich budúceho využitia a druhu priestoru, v ktorom budú aplikované je možné individuálne nastaviť ich parametre, zvoliť tvrdosť a vybrať vhodný konštrukčný materiál.

Liate podlahy majú niekoľko benefitov, zvýšený dopyt po nich je zaznamenaný najmä v dôsledku ich trvanlivosti, stálosti, odolnosti i peknému estetickému dizajnu. Liate podlahy majú navyše dlhoročnú dizajnovú stálosť – potery, farebné zmeny či sanácia betónu u vybraných druhov sú najčastejšie vykonávaná kvôli žiadosti majiteľa o zmenu dizajnu.

Liate podlahy

Prečo sa rozhodnúť pre liate podlahy?


Liate podlahy je vhodné si zvoliť hneď z niekoľkých dôvodov. Na výber máte z epoxidových podláh a polyuretanových liatych podláh, betónových priemyselných podláh či nerozbitných pancierových podláh. Všetky druhy pritom nachádza svoje využitie v inom odvetví priemyslu – v doprave, zdravotníctve, potravinárstve, vo výrobe, ako napríklad výrobných halách, skladoch, fabrikách, ale i v garážach, na parkoviskách, či a všade tam, kde sú na kvalitu a pevnosť podláh kladené zvýšené nároky.

Liate podlahy sú čoraz častejšie využívané i vo verejnom a súkromnom sektore. Populárne sú v hoteloch a reštauráciách, ale i nákupných centrách, v športových a kultúrnych priestoroch a v domácnostiach. Dizajn liatych podláh je možné individuálne prispôsobiť vašim požiadavkám. Už dávno neplatí, že ide o smutné či fádne podlahy, ich farebnosti sa dnes medze nekladú.

Užívajte si jedinečné vlastnosti liatych podláh


Liate podlahy majú niekoľko vlastností, ktoré vás, okrem garantovanej stálosti, trvácnosti a vysokej odolnosti, veľmi milo prekvapia. Na dotyk sú príjemné a teplé, epoxidové podlahy sú vhodné i pre prepojenie s podlahovým kúrením, pričom zabraňujú stratám tepla. Sú odolné voči vode a ich údržba je rýchla a nenáročná. V priemysle si dokonca nevyžadujú časté čistenie a v prípade potreby je možné na liate podlahy aplikovať dezinfekciu.

Majú možnosť protišmykovej úpravy, sú bez škár a spoľahlivo odolávajú chemikáliám i zvýšeným teplotám. Majú výborné akustické vlastnosti, sú tiché i pri zvýšenom pohybe ťažkých zariadení po nich či pri vysokej záťaži napríklad v garážach, podzemných parkoviskách či halách. V prípade záujmu nás neváhajte kontaktovať.

Máte záujem dozvedieť sa viac o liatych podlahách?